"200 інших осіб MH17". Британські експерти обіцяють назвати поіменно винуватців трагедії "Боїна"

Експерти британського ресурсу Bellingcat investigative journalism до роковин загиблі Боїнга-777 на Донбасі 17 липня мають намір опублікувати нове розслідування під назвою "200 інших осіб" MH17"

Про цей документ в інтерв'ю німецькому виданню Bild розповів провідний автор і засновник проекту Еліот Хіггінс, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Однозначно, що літак був збитий ракетою "земля-повітря", випущеною з території, контрольованої повстанцями. Хто був вбивцею, залишається досі незрозумілим", - пише автор і висловлює сподівання, що нова доповідь "це змінить".

У статті стверджується, що незабаром будуть ідентифіковані конкретні люди, які відповідальні за загибель 298 осіб.

Для підготовки доповіді знадобилося шість місяців. Автори користувалися загальнодоступною інформацією, зокрема акаунтами у соцмережах ( яки було переглянуто 200), де військовослужбовці, нібито відповідальні за пуск тієї самої ракети, хвалилися фотографіями.

"Солдати постійно виставляли фото в Instagram і оновлювали їх у соцмережах. Тому ми чітко знаємо, що вони робили тоді-то, куди переміщалися тощо", - розповів Хіггінс.

За його словами, співробітники агентства знають, що з'єднання 53-ї бригади ППО Росії рухалися до українського кордону, знають, які люди входили в конвой і хто сидів за кермом ЗРК "Бук".

"Ми знайшли фото людини, яка стоїть на фоні того самого "Бука", з якого був збитий MH17... На всіх фото і відео він перебуває поруч саме з тим комплексом, який 17 липня знаходився на території України", - переконує Хіггінс, який надав кілька таких кадрів.

На них - молоді хлопці в російській формі, очі закриті чорними смужками для невпізнання. Втім, Хыггнс не стверджує, що на кнопку пуску натискали російські військові.

Крім того, у розпорядженні Bellingcat є свідчення очевидців, а також запис переговорів між імовірними російськими солдатами та їх командирами в Росії, в якому перші доповідають про "випадково підбитий пасажирський літак".

Автори доповіді мають намір передати всі матеріали, які є у них, нідерландській владі, яка офіційно веде розслідування обставин торішньої трагедії.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував рейсом МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули. Бойовики кілька днів не віддавали міжнародним експертам "чорні скриньки", які в підсумку були направлені на експертизу до Великобританії, а потім і в Голландію. 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme