ЗМІ: Спроби захистити активи в рамках справи "ЮКОСу" обійшлися Росії у $50 млн

Перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов не зміг забезпечити захист від арештів майна РФ у справі ЮКОСу, хоч і витратив виділені з бюджету мільйони на юристів

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Йод".

Як стверджує джерело видання, знайоме з ситуацією, з федерального бюджету на оплату юридичних послуг у цій справі було виділено лише минулого року 50 млн доларів, але добитися недопущення арештів російської власності так і не вдалося.

Шувалов неодноразово доповідав керівництву країни про те, що в справі ЮКОСу для Росії не бачить ризиків, але для надійності необхідно збільшити фінансування контрактів з юридичними компаніями. Тільки в минулому році, за оцінками джерела, на оплату послуг юристів було виділено близько 50 млн доларів, причому кілька юридичних компаній фінансували держкорпорація "Газпром" і великі державні банки.

За словами джерела, Ігор Шувалов особисто займався залученням і відбором юридичних фірм. Однією з таких компаній є Herbert Smith Freehills, що має представництво в Москві. За словами джерела, її партнер, Олег Коннов, знайомий з віце-прем'єром з тих часів, коли Ігор Шувалов очолював адвокатське бюро "АЛМ-Консалтинг". Компанія була найнята ще при першому об'єднанні "Сибнефти" і ЮКОСу за пропозицією Шувалова, стверджує джерело.

Ще дві юрфірми, які причетні до справи ЮКОСу, міжнародні Cleary Gottlieb Steen & Hamilton і Baker Botts - саме вони були офіційними захисниками інтересів відповідача у справі, тобто Російської Федерації. За словами джерела, їм безпосередньо заплатили 37 млн ​​доларів з рахунків міністерства фінансів Росії. На офіційному сайті Cleary Gottlieb Steen & Hamilton сказано, що компанія з 1991 року виконує "різноманітну роботу за дорученням російського уряду". На думку джерела, навіть міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не може вплинути на вибір юридичних компаній та лінії захисту.

Нагадаємо, минулого тижня почалися арешти російського майна за кордоном на підставі рішення судів за позовом колишніх акціонерів компанії ЮКОС. У травні минулого року вони звернулися до судів США, Франції і Велик Британії про стягнення з Російської Федерації 50 млрд доларів. Глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що арешти майна Росії за кордоном неправомірні і країна не стане платити по справі ЮКОСа.

За рішенням Міжнародного арбітражного суду в Гаазі Росія повинна виплатити $ 50 млрд колишнім акціонерам ЮКОСу за його експропріацію. 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme