Яресько все ще сподівається на реструктуризацію "боргу Януковича"

Міністр фінансів України Наталя Яресько заявила про наміри домовитися із представниками Росії про реструктуризацію простроченого боргу на $3 мільярди

Про це, як передає depo.ua, вона сказала в інтерв'ю Reuters під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі. 

За словами очільниці  Міністерства, їй не вдалося зустрітися із російською стороною під час форуму, однак вона готова запропонувати Росії інші умови реструктуризації боргу.

"На жаль, російська делегація не змогла зустрітися з нами в Давосі, але я завжди налаштована оптимістично. У нас хороший досвід досягнення взаємних домовленостей ... це кращий шлях для всіх нас… Кращих умов бути не може, але це не означає, що угода повинна бути ідентичною. Але чистий економічний результат повинен бути таким самим ", - цитує агенція слова Яресько.

Вона додала, що сподівається на відновлення кредитування з боку МВФ вже у лютому. При цьому, реструктуризація боргу є частиною узгодженої з фондом програми надання траншів.

Яресько також висловила думку, що уповільнення світової економіки може поставити під питання урядовий прогноз двопроцентного зростання ВВП.

"Це торішня оцінка. Ми постійно переглядаємо прогнози. Я б очікувала (зростання – Ред.) приблизно в районі цього показника", - сказала Яресько.

Нагадаємо, у грудні 2013 року екс-президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд доларів був наданий Україні вже наприкінці грудня 2013 року.

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Україна, згідно з домовленостями, могла використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Договір про надання кредиту підписали президенти і міністри фінансів обох країн. Зараз же Київ наполягає на визнання боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Україна ж відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягали на його комерційній основі. У свою чергу МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу перед Росією.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme