В Росії хочуть "імпортозамістити" "необ'єктивну" Transparency International

Інститут законодавства та порівняльного правознавства при уряді РФ 23-24 квітня на Євразійському антикорупційному форумі представить власний індекс поширення корупції в рамках програми МОНКОР (Міжнародна програма моніторингу корупції)

Індекс ґрунтуватиметься на аналізі даних кримінальної статистики правоохоронних органів, даних економіки, опитуваннях населення, аналізі законодавства. На базі методології, розробленої Інститутом, будь-яка країна зможе провести самооцінку, не чекаючи оцінок міжнародних індексів і експертів, передає depo.ua з посиланням на "Известия".

"Завдання МОНКОР - створити ширшу систему вимірювання корупції, яка буде охоплювати весь спектр даних, а не тільки суб'єктивні соцопитування і думки експертів, як це відбувається в індексі Transparency International, - говорить Артем Цирін, заввідділом правових проблем протидії корупції Інституту правознавства при уряді РФ і один з розробників МОНКОР. - Інститут законодавства та порівняльного правознавства пропонує універсальний інструментарій, на базі якого кожна охоча країна зможе провести самооцінку своїх заходів з протидії корупції та визначити ефективність своєї антикорупційної політики. МОНКОР дозволяє проводити оцінку стану корупції не тільки по країні, але і по регіонах, порівнювати показники з іншими країнами, які працюватимуть за такою ж методикою.

У МОНКОР в якості бази аналізу для індексу Росії будуть використані дані кримінальної статистики судового департаменту при Верховному суді, дані МВС і Генпрокуратури. З економічних даних використовуються показники "ринку корупції", які підраховуються за методикою Міністерства економічного розвитку. "Ринок корупції" заміряє рівень і масштаб побутової корупції серед усіх верств населення. Також МОНКОР у своєму інструментарії дасть можливість враховувати і соціологічні опитування, і міжнародні індекси, серед яких індекси Transparency International (TI) і Світового банку. На основі цієї комплексної методики і буде вираховуватися підсумковий індекс поширення корупції.

За словами Циріна, МОНКОР в майбутньому зможе скласти конкуренцію індексу сприйняття корупції Transparency International.

"Зараз же йде апробація методики в Росії і Киргизії, також ми ведемо переговори і з іншими членами Євразійського економічного союзу: сподіваємося на участь Білорусі і Казахстану, - зазначає Цирін. - Інструментарій підготовлений у співпраці з міжнародними організаціями, які проводять наукове дослідження корупції. Ми вже залучали експертів Міжнародної антикорупційної академії, а в майбутньому повинні приєднатися експерти FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей), Інтерполу та інші фахівці з боротьби з корупцією і відмиванням грошей".

Зараз найавторитетнішою світовою корупційною "лінійкою" є індекс сприйняття корупції, що випускається щорічно організацією Transparency International, він грунтується на даних опитувань, проведених серед міжнародних і внутрішніх експертів і бізнесменів. Індекс для Росії складається на основі даних опитувань, досліджень та експертних думок інших 8 індексів: Bertelsmann Foundation Transformation Index BF BTI, IMD World Competitiveness Yearbook, Political Risk Services International Country Risk Guide ICRG, World Economic Forum Executive Opinion Survey, World Justice Project Rule of Law Index, Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings, Global Insight Country Risk Ratings, Freedom House Nations in Transit. В індексі 2014 TI поставила Росію на 136-е місце з 175, що означає високий рівень корупції в країні. Позиції Росії з 1990-х років в рейтингу неухильно падають: наприклад, в 1996 році Росія була на 46-му місці - найбільше падіння відбулося в 2004-2005 роках, за підсумками 2005 року Росія втратила 36 позицій і опинилася на 126-му місці.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme