У банку Путіна скаржаться на мільярдні втрати через Україну

Загальні втрати від ситуації в Україні група ВТБ оцінює в 85,4 мільярда рублів, а санкції у відношенні російських банків, введені цією державою, фактично забороняють докапіталізацію українських "дочок"

Про це заявив в інтерв'ю газеті "Комерсант" перший заступник голови ВТБ Юрій Соловйов, передає Depo.ua.

Соловйов вважає українські санкції більш жорсткими, ніж європейські. Через це група фактично змушена розлучитися з українським БМ-банком.

"Ми хотіли продати наш банк "ВТБ Україна", і у нас були реальні покупці. Але ми не домовилися ні з одним з них. У нас в Україні присутній капітал у вигляді міжбанківських кредитів, і ми хотіли б повністю його вивести. Але в Україні зараз мало вільного капіталу, і потенційні покупці були зацікавлені в тому, щоб ми частково або повністю залишили міжбанківські кредити, а ми до цього не готові", - заявив він виданню.

Назвати конкретних інтересантів Соловйов відмовився, заявивши при цьому, що це представники українського бізнесу. Переговори тривають, але поки не привели ні до чого конкретного. Однак в тій ситуації, коли групі не вдається продати український банк, існує чіткий план по роботі з активами. Перш за все йдеться про тих позичальників, які намагаються не платити.

"Перш за все по тих позичальниках, які намагаються нам не платити, ми будемо реалізовувати застави. Фактично ми закриваємо портфель, виплачуючи гроші нашим вкладникам. У підсумку, можливо, ми вийдемо з юридичної форми саме банківського присутності в країні, але будемо потихеньку далі реалізовувати активи. В цьому році баланс українського банку ми вже скоротили на кілька десятків мільйонів доларів. Зараз цей процес прискориться, оскільки підготовчі операції пройшли по цілому ряду кредитів", - повідомив Соловйов.

Він також додав, що одним із завдань групи є вивід "ВТБ Україна" на беззбитковість. В рамках цього завдання ВТБ буде оптимізувати витрати, скорочувати фізичну присутність, кількість відділень.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що російські держбанки зайнялися пошуком виходу з українського ринку. Сбербанк, ВТБ і Внешэкономбанк шукають можливість продати дочірні банки в країні.

2 вересня глава ВТБ Андрій Костін не приховував, що "не бачить в принципі перспектив розвитку бізнесу в Україні".

"Наше завдання - мінімізувати втрати, - зазначав він. - Я думаю, що найближчим часом продати там навряд чи вдасться, як власне і іншим російським банкам".

Раніше ЗМІ повідомляли, що група "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) планувала придбати українську "дочку" російського державного банку ВТБ

ВТБ є другим за активами банком в Росії. 60,9% акцій банку належать державі. Негласно ВТБ називають "банком Путіна", хоча офіційно зв'язку банку з президентом РФ немає.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme