Щорічно у світі на смітник викидають 300 тонн золота

Торік люди у всьому світі викинули близько 41,8 мільйона тонн електронного та електрообладнання

Про це свідчить доповідь Університету ООН, передає depo.ua з посиланням на Agence France-Presse.

За розрахунками фахівців, такою кількістю сміття можна було заповнити 1,15 мільйона вантажівок, які могли б сформувати ланцюжок в 23 тисячі кілометрів. Вартість відходів, придатних для переробки з метою повторного використання, а також матеріалів, які могли бути вилучені з відходів, становить 52 мільярди доларів. При цьому ресайклінгу піддавалося лише менше однієї шостої від загальної маси "електронного сміття" (e-waste).

Наприклад, у всьому викинутому смітті містилося 300 тонн золота - це 11 відсотків від світового виробництва цього дорогоцінного металу в 2013 році. Крім цього, у відходах знайшли 2,2 мільйона тонн матеріалів, що містять свинець, а також ртуть, кадмій і хром.

Порядку 60 відсотків усього e-waste - це холодильники, пральні машини та інша побутова техніка. На мобільні телефони, калькулятори, комп'ютери та принтери припадає всього 7 відсотків від загального обсягу цього сміття.

Найбільш істотний «внесок» у виробництво «електронного сміття» у розрахунку на душу населення вносять країни з високим рівнем екологічної відповідальності. Наприклад, у Норвегії в 2014 році на людину припадало 28,4 кілограма, у Швейцарії - 26,3 кілограма, Ісландії - 26,1, Данії - 24, Великобританії 23,5. Найнижчі показники відзначені в Африці - 1,7 кілограма на душу населення (весь континент справив 1,9 мільйона тонн сміття).

"Лідерами" стали США і Китай (32 відсотки всіх відходів). За ними слідують Японія, Німеччина та Індія. У 2013 році у всьому світі було вироблено 39,8 мільйона тонн "електровідходів". У 2018-му прогнозується цифра 50 мільйонів тонн.

Золото витягують, наприклад, з мікросхем комп'ютера. У відкритих джерелах говориться, що це можна зробити, зокрема, за допомогою "царської горілки" - суміші концентрованої азотної і соляної кислот у співвідношенні 1: 3. Тим не менш ефективні технології вилучення золота та інших дорогоцінних або рідкісних металів з комп'ютерної та іншої електронної техніки досить дорогі, що заважає їх більш активному застосуванню в глобальному масштабі.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme