Попри війну в Україні росіяни заробляють на миротворчих контрактах ООН

Протягом 14 місяців, що минули після анексії Криму, а відтак і початку бойових дій на Донбасі, російські компанії заробили понад 212 мільйонів доларів на контрактах від ООН

Це контракти на перевезення військ, матеріалів та обладнання для миротворчих місій, йдеться у журналістському розслідуванні телеканалу Foxnews, опублікованому у четвер, 9 квітня, передає depo.ua.

Згідно з даними сайту закупівель ООН, ця сума становить майже третину від тих коштів, які штаб-квартира ООН виділила на повітряні перевезення для миротворчих місій протягом зазначеного періоду. Як пише Foxnews, російські компанії продовжували заробляти на чартерних перевезеннях для ООН завдяки недосконалій схемі оренди літаків та гелікоптерів.

Незважаючи на те, що американським компаніям важко отримати доступ до цих контрактів, США фінансують майже 30 відсотків витрат ООН на миротворчі місії. Таким чином адміністрація президента США Барака Обами профінансувала контракти ООН з російськими компаніями на суму у понад 60 мільйонів доларів, зауважує Foxnews, пише DW.

Приміром, російська авіакомпанія UTair та її дочірні компанії в період між 2005 і 2013 роком заробили понад 1,3 мільярда доларів на контрактах з ООН. Російська компанія продовжувала отримувати прибутки від "миротворчих" грошей і після анексії українського півострова Крим та агресії РФ на Донбасі. Найбільш вдалим місяцем для компанії став березень 2014 року, коли компанія отримала 43 мільйона доларів у межах контрактів з ООН. Саме у цей час в Москві формалізували анексію Криму, а США, ЄС, Канада та Австралія запровадили перші санкції.

Гелікоптери UTair часто оренудють для перевезень на африканському континенті
Російські транспортні компанії до санкційного списку не потрапили. Відтоді, згідно з даними ООН, UTair та її дочірні підприємства отримали майже 150 мільйонів доларів від контрактів. У жовтні торік - 34,9 мільйона доларів.

Посадовці ООН, у свою чергу, обіцяють зміни: 17 червня ООН проведе конференцію для авіаперевізників та державних чиновників, де має бути розроблена нова система замовлень чартерних повітряних перевезень для миротворчих місій. За словами речника ООН, така система "забезпечить більшу гнучкість для нових постачальників та інноваційних рішень".

Поки лише одна американська компанія уклала контракт на 15 мільйонів доларів з ООН, який розпочнеться у липні цього року. AAR Airlift виконуватиме замовлення на перевезення для миротворчої місії ООН у ДР Конго.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme