Глава Сбербанку заявив, що серйозні реформи нинішній Росії тільки зашкодять

Президент Сбербанку Росії Герман Греф заявив, що з нинішньою російської системою управління небезпечно починати серйозні, широкомасштабні реформи. Спочатку, на його думку, необхідно створити ефективну систему управління

Як пише depo.ua, про це він заявив в інтерв'ю газеті "Ведомости".

"Чим менше грошей, тим більше стимулів до реформ. І при ціні нафти в районі $70 великих стимулів до реформаторства немає. Але може бути, і слава богу. <...> Перш ніж починати реформувати щось, потрібно спочатку створити ефективну систему управління. З існуючої сьогодні небезпечно починати серйозні, широкомасштабні реформи", - сказав Греф.

Він вважає, що починати потрібно з системи виконавчої влади, і при цьому немає необхідності міняти конституційні основи існуючого ладу.

Як приклад Греф навів досвід Малайзії. "Сьогодні ж це один з прикладів трансформаційного проекту в досить великій країні. Вони створили агентство Performance Management and Delivery Unit (PEMANDU). У короткий термін цей орган спільно з міністерствами радикально змінив результативність роботи уряду", - резюмував він.

Говорячи про поточну економічну ситуацію, Греф відзначив, що не бачить джерел зростання, які дозволили б вийти з негативного тренду. 2015-2016 роки, за його словами, будуть складними і для економіки в цілому, і для банківського сектору. "Сперечатися про глибину падіння - безглузде заняття. На 4% або на 3% - не так принципово. Важливо інше: ми впадаємо в довгостроковий негативний тренд. У квітні ми бачимо фронтальне погіршення макропоказників: падіння роздрібних продажів до 9,8% в річному вираженні, інвестицій - до 4,8%, промисловості - до 4,5%, ВВП - до 4% в річному вираженні. Дефіцит федерального бюджету досяг 4,4% ВВП, банківський сектор знову вийшов в мінус", - розповів глава Сбербанку.

У той же час від відмовився описувати поточну ситуацію словом "глухий кут". "Думаю, що ситуація не дозріла", - уточнив Греф. Він також не вважає, що нинішня система може впасти. "Вона не завалиться. Коли мені було 30, я теж оперував словами "завалиться", "глухий кут". Система не впаде, вона буде повільно деградувати", - додав Греф.

Одна з головних проблем сучасної російської держави, вважає Греф, полягає в тому, що складні системи управління багато в чому залишилися архаїчними. 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme