ЗМІ: Бельгія арештовує російське майно, щоб відлякати від Росії інвесторів

Арешт російського майна в Бельгії може змінити порядок і тональність Петербурзького економічного форуму, який відбудеться 18-20 червня 2015 року

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Газета.ру".

Учасники із США і Європи мають намір обходити дане питання стороною, однак російська влада, швидше за все, зробить низку гучних висловлювань. Час арешту майна було обрано невипадково, вважають експерти. Новини про Бельгію відвернуть увагу людей від ПМЕФ, а також налякають західних інвесторів від зближення з Росією.

Нагадаємо, російські установи в Бельгії отримали ввечері 17 червня постанову про арешт перебуває у їх розпорядженні майна Росії. Зазначені в списку приставів організації зобов'язані протягом двох тижнів заявити про знаходяться в їх розпорядженні кошти, майно Російської Федерації і боргах перед РФ.

У список, за даними "Інтерфаксу", потрапили практично всі великі банки, зареєстровані в Бельгії, такі організації, як "Євроконтроль", що регулює повітряний рух над Європою, і всі російські представництва (крім захищених дипломатичною недоторканністю), аж до архієпископства Брюссельського і Бельгійського РПЦ, а також представництва недержавних організацій та ЗМІ.

Правда, пізніше телеканал "Дощ" повідомив з посиланням на реліз ЄСПЛ, що "інформація про те, що нинішні дії Бельгії засновані на невиконанні Росією рішення суду у справі ЮКОСа, є невірною". 

Як з'ясувалося згодом, йдеться про виконання рішення третейського суду в Гаазі, який минулого літа задовольнив позов групи Group Menatep Limited, що представляла інтереси колишніх акціонерів збанкрутілих державою нафтокомпанії ЮКОС. Сума відшкодування, згідно з рішенням має становити $50.2 млрд, 1.8 з яких припали на Бельгію. 

Так чи інакше, але рішення про арешт майна було прийнято за день до початку роботи Петербурзького міжнародного економічного форуму (ПМЕФ), повістка та тональність якого, швидше за все, помітно зміняться через дії влади Бельгії.

Головною інтригою форуму стануть відносини із західними інвесторами, кількість яких помітно зросла порівняно з 2014 роком. Учасниками ПМЕФ цього року стануть представники Boston Consulting Group, Catepillar, McKinsey & Company, Lloyds, TPG. Свої заходи в рамках форуму проводять EY і Deutsche Bank. Ряд топ-менеджерів великих американських і європейських компаній також приїдуть на форум інкогніто.

Поки жоден російський міністр або федеральний чиновник не прокоментував арешт майна в Бельгії. Проте раніше російська влада неодноразово заявляла, що рішення Гаазького суду є "чисто політичним".

Не озвучували свою позицію з цього питання і в Кремлі. Оперативного коментаря представника Володимира Путіна отримати не вдалося.

Втім, своє ставлення до подій Путін зможе озвучити в п'ятницю в рамках двосторонніх зустрічей або в ході свого виступу на ПМЕФ. Поки, за даними Bloomberg, в своїй промові президент Росії повинен запевнити громадян, що пік санкцій і падіння цін на нафту вже пройдено, а економічні проблеми тільки зміцнили Росію. Також має бути оголошено про нові проекти співфінансування з іноземними компаніями та створення зони вільної торгівлі з Китаєм.

Концентрація уваги навколо Бельгії створює потужну новинну хвилю, яка стане домінуючою в ЗМІ, відволікаючи від реальних угод, які будуть укладені в ході ПМЕФ, вважає політолог Ігор Юшков. На його думку, арешт російських активів націлений на те, щоб показати іноземним компаніям, що російські партнери (а саме держкомпанії) не є надійними і їхнє майно може бути заарештоване в будь-який момент.

Втім,  представники російських та іноземних компаній, які планували підписувати договори в рамках ПМЕФ, одноголосно заявили, що ситуація в Бельгії на їх планах ніяк не відіб'ється.

Читайте також: Майно Росії в Бельгії арештували на виконання рішення міжнародного арбітражу в Гаазі

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme