БПП: Гройсман не буде підписувати закон про реструктуризацію валютних кредитів

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман не підпише закон про реструктуризацію валютних кредитів

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Андрій Антонищак, передає depo.ua.

"По-перше, цей закон не буде підписаний головою Верховної Ради, оскільки ми вже подали звернення до спікера, він це підписав. Зараз це подання піде в регламентний комітет. Тому що вже є випадки, які зафіксовані, що спрацювали депутатські картки... Я написав (в зверненні. - hед.) за технічними мотивами, тобто не було чіткого озвучення, за що ми голосуємо. Я чітко чув перед тим, що ми голосуємо за повернення, так і голосували за повернення", - зазначив він.

Нардеп підкреслив, що так відбувається не тільки з цим законом, але і в інших випадках, "оскільки грубо порушується регламент".

Крім того, за словами Антонищака, спрацювала картка народного депутата Андрія Павелка, місце якого поруч, проте в той момент він був у літаку.

"Знаєте, багато депутатів забувають свої картки, коли йдуть. Це не тема для спекуляцій", - зазначив він.

Парламентарій виступив за створення робочої групи з вироблення альтернативного законопроекту.

"Сьогодні мій товариш Борис Розенблат запропонував вже негайно створити робочу групу з вироблення альтернативного проекту, тому що це наші люди, їм треба допомагати. І ми будемо в цю робочу групу залучати банкірів. Нехай банкіри все ж поділяться своїми прибутками, нехай банки теж несуть відповідальність", - зазначив він.

Нагадаємо, учора Верховна Рада 229 голосами схвалила в остаточному третьому читанні законопроект №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті за курсом на момент їх отримання.

Перший заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вважає, що президент цей закон не підпише.

Національний банк України рішуче наполягає на відхиленні даного законопроекту.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень,про що заявила міністр фінансів Наталія Яресько. 

 Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Сьогодні деякі народні депутати почали відкликати голоси за цей закон. 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

 

 

 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme