Без проекту бюджету МВФ не буде розглядати транш для України, - Уманський

МВФ не став би розглядати питання виділення Україні чергового траншу до подання проекту бюджету

Про це заявив екс-перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

Уманський також повідомив, що процес складання проекту бюджету вже йде.

"Дивно, що керівництво розраховувало, що у нас буде позитивне рішення. У всіх зараз період відпусток, але в Мінфіні всі працюють над проектом бюджету, який потрібно внести у ВР до 15 вересня і до 5 вересня в Кабмін. Не бачачи проекту бюджету, МВФ не став би розглядати питання щодо України. Це було очевидно.

З приводу отримання траншу: я сподіваюся, що Україна його отримає, але бюджет має бути вчасно і публічно представлений у Верховній Раді", - зазначив він.

"Говорити про зрив термінів (подання проекту бюджету, - ред.) я б не став, у Мінфіну до 5-7 числа є час подати його в Кабмін. Залишилося узгодити баланс. Зараз йдуть уточнення з фіскальною службою, і також йде процес "буцання" з розпорядниками коштів", - додав екс-чиновник.

Нагадаємо, українське питання відсутнє в плані роботи Ради директорів фонду до 7 вересня включно

Рада директорів МВФ на початку серпня перервала роботу у зв'язку з традиційними для цього часу року канікулами. З 20-х чисел серпня Рада відновила роботу, проте українське питання так і не було внесено в розклад.

Як відомо, МВФ схвалив програму співробітництва з Україною з використанням механізму розширеного фінансування у березні 2015 року терміном на 4 роки з обсягом фінансування $17,5 млрд. У минулому році Україна отримала два транші за програмою в обсягах $5 млрд. і $1,7 млрд. Восени 2015 року Київ повинен був пройти другий перегляд програми і отримати третій транш у розмірі $1,7 млрд., однак ситуацію ускладнили проведені в жовтні вибори в місцеві ради, а потім серйозні політичні суперечки навколо податкової реформи та формування бюджету на 2016 рік, і співпраця з МВФ була фактично заморожена.

На початок 2016 року політичне протистояння гілок влади в Україні посилилося. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард закликала українську владу подолати політичне протистояння і здійснити ряд термінових заходів для подолання корупції, однак переговори з фондом були відновлені лише у кінці квітня з приходом до влади нового уряду на чолі з екс-спікером парламенту Володимиром Гройсманом.

Влітку сторони повернулися до другого перегляду програми співпраці і, за запевненням української влади, узгодили всі спірні моменти щодо меморандуму, що включає оцінку реформ і завдання на майбутнє. Очікувалося, що меморандум буде підписаний на початку липня, а в кінці липня відбудеться засідання Ради директорів МВФ, за рішенням якої Україна могла б отримати третій кредитний транш. Його обсяг був також предметом обговорення - від 1 до 1,7 млрд. Однак меморандум так і не був підписаний, а засідання Ради директорів не відбулося.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme