Вчені пов'язали несправедливі судові рішення з недосипанням

Психологи з США прийшли до висновку, що нестача сну може приводити до появи помилкових (тобто не пов'язаних з дійсністю) зізнань

 Результати досліджень автори опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, повідомляє depo.ua з посиланням на Лента.ру.

Психологи вперше представили прямі докази того, що позбавлення сну людини збільшує ймовірність того, що він зробить самообмови (тобто зізнається в скоєнні протиправних дій, які в дійсності не мають до нього ніякого відношення).

Шанс підписання помилкового визнання був в 4,5 рази вищий для учасників, які не спали протягом доби, ніж для тих, хто спав вісім годин вночі. В експерименті брали участь 88 осіб, які протягом тижня виконували на комп'ютері спеціальні завдання.

Випробовуваних попередили, що натискання клавіші Esc призводить до знищення всіх збережених даних. В останній день експерименту вчені розділили учасників дослідження на дві групи. У першій був повноцінний сон, друга не спала протягом 24 годин.

Після цього вчені в одному зі звітів попросили піддослідних назвати число натиснень ними клавіші Esc. Завищили це число (тобто обмовили себе) 18% учасників першої групи і 50% - другої.

Як вважають вчені, неправдиві свідчення лягають в основу 15-25% несправедливих вироків в США. Психологи вважають, що їх робота дозволить підняти питання про правомірність практики позбавлення сну при допиті підозрюваних і скоротити число несправедливих рішень судів.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme