Вчені довели, що Мобі Дік дійсно міг топити кораблі

Група дослідників з США, Австралії, Великої Британії і Японії встановила, що гігантські кашалоти здатні руйнувати кораблі в кілька разів більше себе, не завдаючи відчутних пошкоджень власному черепу

Це не доводить, що описаний в класичному романі Германа Мелвілла Мобі Дік гігантський кашалот дійсно існував. Однак, він цілком міг бути реальним, стверджують дослідники, результати дослідження яких були опубліковані в авторитетному виданні PeerJ, передає depo.ua з посиланням на Новое время.

Дебати про те, чи здатний кашалот протаранити великий корабель, залишившись при цьому неушкодженим, ведуться вже більше двох століть. Відтоді, як світ облетіла звістка про затоплення британського корабля "Ессекс" після атаки кашалота.

Ці події, що відбулися в 1821 році, були показані у фільмі Рона Ховарда "В серцi моря" (2015). Вони ж стали джерелом натхнення для Мелвілла і його Мобі Діка.

Критики стверджували, що яких би розмірів не було кашалот, його череп розколовся б від удару.

Дослідники вирішили перевірити, чи так це за допомогою комп'ютерної симуляції, Вони зімітували структуру черепа кашалота і імітували зіткнення з об'єктом, що має міцність дерев'яного судна XIX століття.

Результати виявилися приголомшливими.

"Ділянки сполучної тканини всередині черепа кашалота можуть поглинати енергію удару", - розповідає Ольга Панагіотопулу, один з авторів дослідження. За її словами, ці тканини надійно захищають череп від травм при важких зіткненнях.

Можливо, зіткнувшись з кораблем в п'ять разів більшим за себе, кашалот не зміг би витримати удар. Однак, результати дослідження показують, що гігантські морські ссавці і справді можуть топити досить великі судна без шкоди для себе.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme