У Маріуполі побоюються, що місто буде незахищеним після відкликання батальонів

Волонтери Маріуполя просять Генштаб не відкликати батальйони з позицій і не робити тотальні ротації

Жителі міста налякані ажіотажем навколо вимог керівництва АТО легалізувати добровольчі батальйони в структурах МВС або Міноборони. Населення побоюється, що бійці будуть відкликані зі своїх позицій, і Маріуполь залишиться незахищеним.

Як повідомляє кореспондент depo.ua, про це сьогодні говорили на прес-конференції маріупольські волонтери, які виступили із закликом до Генштабу АТО дати чіткі сигнали населенню, що вимога до добровольчих батальйонів приєднатись до офіційних структур не відіб'ється на обороноздатності.

Також волонтери закликають не здійснювати ротації військових частин в їх повному обсязі, так як це призводить лише до додаткового навантаження на волонтерські організації, оскільки часто разом з військовими на ротацію «йде» і коштовне обладнання, повідомила лідер «Нового Маріуполя» Марія Подибайло.

Волонтери закликають залишати тепловізори, генератори на місцях дислокації військ.

«Якщо це буде вирішено на рівні командування, наказом, ця проблема буде вирішена, і волонтерам не доведеться кожний раз знову оснащувати кожну нову військову частину», - вважає волонтер Дмитро Чичера.

У той же час командир 8-ї окремої роти ДУК «Правий сектор», координатор ПС в секторі «М» АТО, позивний Червень, присутній на прес-конференції, заявив, що його підрозділ не йде з Маріуполя, і в разі необхідності буде збільшений до тисячі бійців.

При цьому командир четвертої роти батальйону «Донбас» Тарас, позивний «Тар» зазначив, що в разі наказу піде на ротацію для так званого «бойового злагодження», але не розуміє, навіщо це потрібно бійцям, воюючим разом вже 10 місяців.
Волонтери пропонують проводити ротацію в частинах не в повному складі, а, наприклад, в пропорції 30% на 70%. Коли перша частина відпочиває, а потім змінює інших. На їх думку, це краще відіб'ється на боєздатності частин, вже добре ознайомлених з місцевістю, і на їх співпраці з волонтерськими організаціями.

Раніше заступник керівника сектору «М» АТО підполковник Олександр Синько повідомив журналістам у Маріуполі, що вимога легалізації не є якимось тиском на батальйони.
«Розмова конкретно була з «Правим сектором », про необхідність увійти до складу силових структур доносили до батальйону «Свята Марія», «Сила нації». У нас в секторі на даному етапі знаходиться три підрозділи, які не увійшли до складу жодної з силових структур, і ще, на жаль, полк «Азов» не в повному складі увійшов в Національну гвардію », - розповів він.

Підполковник зазначає, що рішення прийнято на рівні керівництва держави, Міністерства оборони та Генерального штабу. Основна мета - упорядкувати співпрацю з добровольчими батальйонами, налагодити їх постачання і соціальне забезпечення.

«Ні яких ультиматумів ні хто ні кому не висував, озвучили рішення і побажання, прийняті на більш високому рівні. Люди в добровольчих батальйонах - це, насамперед, люди, які прийшли сюди за покликом серця, які люблять свою країну, патріоти. Вони готові виконувати найскладніші завдання на будь-яких ділянках фронту. Але для цього їм необхідно нормальне озброєння, бронетехніка. Але на цьому етапі ми не можемо їх забезпечити ні озброєнням, ні бронетехнікою, тому як немає законних підстав. І, якщо на рівні керівників батальйонів буде прийнято рішення, що вони приєднаються до однієї з силових структур, виграємо як ми, так і вони. Ми отримаємо в свої ряди підготовлених, ідейно-підкованих, освічених молодих людей. Зі свого боку ми їм забезпечимо комплекс соціальних гарантій. Вони будуть отримувати заробітну платню, будуть офіційно забезпечені зброєю, технікою і спрямовані в ті місця, де необхідно виконувати бойові завдання. На даному етапі вони думають, приймають рішення, вступили в переговорний процес», - зазначив Синько.

Як повідомляв depo.ua, 25 березня представники ДУК "Правий сектор" заявили, що керівництво сектора "М" віддало наказ про вихід добровольчих батальйонів із зони АТО, ім наказано покинути Маріуполь, зокрема, Широкіне.

Керівник Інформаційного центру "Правого сектора" Артем Скоропадський наголосив, що ПС не вважає за можливе виконання наказу щодо виходу з Маріуполя.

У Генштабі збройних сил пояснили, що представників ДУК "Правий сектор" не намагаються витіснити з АТО, а пропонують їм вступити до лав армії.

В той же час "Правий сектор"заявив, що готовий стати частиною Міністерства оборони, але лише як самостійна частина, яка б підпорядковувалась своєму командувачу.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme