Науковці змайстрували наногенератор, використовуючи папір, скотч та олівець

Така система може генерувати більше 3 вольт енергії - так само, як дві батарейки АА або просто достатньо енергії для живлення пульта дистанційного керування

Команда дослідників з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) і Університету Токіо створили пристрій, зібраний з повсякденних побутових матеріалів, які можуть виробляти достатньо електроенергії для живлення декількох діодів, невеликого РК-екрану або інших невеликих електронних приладів і можуть бути використані в країнах для медичних діагностичних апаратів з низьким енергоспоживанням, передає depo.ua з посиланням на Facepla.net.

Невеликий пристрій, розміром 8 см2, складається з двох невеликих фрагментів паперу, де одна сторона кожного шматочка паперу покрита графітовим вуглецевим шаром за допомогою олівця.

Вуглецеві шари служать в якості електродів. Така система може генерувати більше 3 вольт енергії - так само, як дві батарейки АА або просто достатньо енергії для живлення пульта дистанційного керування.

"Коли ми зібрали всt разом за допомогою скотча, то утворився своєрідний бутерброд: два шару вуглецю на зовнішній стороні, потім два шари паперу і один шар з тефлону в середині. Після вони склеюються таким чином, щоб не доторкатися один до одного, що додає системі таку конфігурацію, яка робить її електрично нейтральною".

Дослідники змогли підвищити виробництво електроенергії, спресувавши наждачний папір і щільно притуливши її до фрагментів папери, забезпечивши шорстку поверхню. Це збільшило площу контакту і в шість разів збільшило виробництво енергії.

Якщо ви будете натискати пальцем на фрагменти паперe навіть з дуже низькою швидкістю - 1,5 рази на секунду, виготовлений пристрій зможе генерувати достатньо енергії, щоб живити мікро - чи нано - датчики, це еквівалентну кількість енергії, що виробляється двома батарейками АА.

Пристрій ТЭНГ (TENG, трибоелектричних наногенератор), може бути використано для недорогих датчиків, виготовлених з паперу, які вже випробувані в медичній сфері в країнах, що розвиваються. Ці пристрої можуть замінити звичайні батарейки для таких типів додатків і матеріали можна легко компостувати в кінці їх використання.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme