Чубаров: Діалог щодо Криму матиме результат, якщо Росія візьме у ньому участь

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що потрібно шукати шляхи залучення Росії до діалогу щодо Криму

Про це він заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня", передає depo.ua.

Чубаров прокоментував, чи обговорювалися на переговорах президентів України і Туреччини конкретні кроки щодо деокупації Криму.

"Говорилося про те, що вітається не тільки такий формат, але і пряму участь Туреччини в такому переговорному процесі, і об'єднання зусиль з деокупації Криму. Якщо ви візьмете декларацію, прийняту за результатами засідання Стратегічної ради, то побачите, що вона враховує напрями у всіх сферах співробітництва, а питань взаємодії у сфері оборони і безпеки приділяється особлива увага. Для мене дуже важливим було те, що в ході цих зустрічей чітко прозвучало: в результаті анексії Криму були порушені всі баланси, які забезпечували стабільність у Чорноморському регіоні, і всі держави регіону зацікавлені у відновленні цієї стабільності. А це неможливо, поки не буде відновлена територіальна цілісність України. І це звучало повсюдно", - заявив Чубаров.

За його словами, багатосторонній діалог з Криму необхідний і для цього потрібно створювати новий переговорний майданчик.

"Будь-який діалог з Криму буде мати результат, якщо Росія візьме в ньому участь. А вона не хоче. Про це багато говорилося в кулуарах зустрічей, і моя "кулуарна" робота полягала в тому, щоб донести до наших партнерів думка: не треба виходити тільки з того, що з участю Росії можливий результат в короткий час, і зводити це в абсолют. Бажання залучити до діалогу Росію не повинно спонукати одну сторону до нескінченним компромісів за рахунок власних поступок. Треба шукати механізм, який змусить Росію сісти за стіл переговорів. Змусити Росію стати учасником діалогу з деокупації Криму", - уточнив він.

Крім того він зазначив, що в ході цих зустрічей чітко прозвучало, що в результаті анексії Криму порушено всі баланси, які забезпечували стабільність у Чорноморському регіоні, і всі держави регіону зацікавлені у відновленні цієї стабільності.

"А це неможливо до відновлення територіальної цілісності України. Це звучало повсюдно, турки бачать в цьому один з напрямків своєї міжнародної політики", - підсумував він.

Також він прокоментував те, що Туреччина не приєдналася до санкцій ЄС щодо РФ.

"Я не хотів би багато говорити про складні взаємини між ЄС і Туреччиною... Коли ЄС ввів санкції за анексію Криму, ми всі, звичайно, чекали, що до них приєднаються не тільки країни-члени Євросоюзу, але й інші держави. Але вимагати від них дотримання цих санкцій, членів ЄС, напевно, некоректно. Зрозуміло, що між Туреччиною і ЄС є тінь попередніх стосунків, коли Туреччина прагнула стати членом Євросоюзу, а їй (як і в Україні сьогодні, до речі) висувалися все нові і нові умови. Тому коли постало питання про приєднання до санкцій ЄС, думаю, у більшості турецьких політиків спрацювали ці негативні враження від недопущення в ЄС", - підсумував він.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme