Яку техніку не побачать на параді в Донецьку 9 травня (ФОТО)

Журналісти depo.ua вирішили коротко нагадати про найвідоміші "новинки" у Збройних силах, які уже використовуються у війні на Донбасі

Яку техніку не побачать на параді в Доне…

Війна на Сході України завдала величезної шкоди українським військовим і мирному населенню, але вона допомагає зробити з українським військом те, чого не вдалося за всі роки незалежності України. Значною мірою завдяки волонтерам суттєво покращений матеріальний рівень і оснащення українських солдатів. Керівництво ж держави займається більш масштабною модернізацію - закуповує і передає українській армії нові зразки озброєння.

БТР-4Е

Розроблений в "Харківському конструкторському бюро машинобудування". Модифікація 4-Е свого часу розроблялася для постачання армії Іраку і обладнана модулем БМ-7 "Парус".

Призначений для знищення і надійного виведення з ладу легко- і важкоброньованої техніки, ураження живої сили противника, що перебуває як відкрито, так і за укриттями, забезпечення можливості ведення бою, як вдень, так і вночі за будь-яких погодних умов.

У Міноборони заявили, що БТР-4Е на всі 100% виготовлений із комплектуючих українського виробництва.

КрАЗ "Шрек"

Розроблений компанією АвтоКрАЗ спільно з канадською компанією Streit Group на основі КрАЗ-5233ВЕ. Вартість бронеавтомобіля складає 1 млн доларів США.

Автомобіль здатний витримувати вибух двох мін (14 кг тротилу) під будь-яким колесом, а також однієї міни  (7 кг тротилу) під днищем.

17 лютого 2015 нові "Шреки" надійшли на озброєння в підрозділи Нацгвардії. Використовуються для виконання оперативних завдань в зоні проведення АТО на сході України.

КрАЗ "Спартан"

Бронеавтомобіль, що виготовляється на Кременчуцькому автомобільному заводі за ліцензією канадської компанії Streit Group.

Корпус бронемашини зварний, виготовлений із сталевих броньових листів. Бронювання забезпечує круговий захист від куль набоїв 7,62×51 мм НАТО з відстані 10 метрів.

На даху бойового відділення може бути встановлені різні бойові модулі

7 лютого бійцям полку "Азов" було передано 6 подібних автомобілів.

КрАЗ "Кобра"

Повноприводний бронеавтомобіль збудований на основі Toyota Land Cruiser 200 і складається на Кременчуцькому автомобільному заводі за ліцензією канадсько-еміратської компанії "Streit Group".

На даху бойового відділення може бути встановлені різні бойові модулі із використанням кулеметів і гранатометів.

КрАЗ "Кугуар"

Аналог КрАЗа "Кобри", але збудований на базі шасі Toyota Land Cruiser 79.

Бронеавтомобіль призначений для ведення бою в місті. Екіпаж машини складається з двох осіб, передбачена можливість перевезення декількох піхотинців.

7 грудня 2014 року один із броньованих КрАЗ "Кугуар" прикордонників потрапив у засідку і був обстріляний, але самостійно виїхав з поля бою, отримавши 76 влучань.

HMMWV або Humvee

Розшифровується як High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (високомобільний багатоцільовий колісний транспортний засіб), Humvee (Хамві) – спрощена назва автомобіля.

США планують поставити в Україну 230 автомобілів HMMWV.  Перші бронемашини в аеропорту "Київ" зустрічала делегація українських високопосадовців на чолі з президентом України Петром Порошенком.

Від початку 80-их років HMMWV є одним із основних пересувних засобів армії США і перевірений у безлічі військових конфліктів.

Автомобіль спроектований так, що може пересуватися по дну, занурюючись у воду на глибину до 1,5 метри, він пройшов випробування у пустелі та арктичних умовах і здатен підніматися по схилах під кутом у 60 градусів.

Під час війни у Перській затоці на початку 90-их Humvee став настільки популярним, що була випущена цивільна модифікація джипа під загальновідомим тепер брендом Hummer.

Американський контрартилерійський радар AN/TPQ-50

Переносна радіолокаційна система контрбатарейної боротьби. Призначена для виявлення мінометних і артилерійських установок супротивника.

Радар з автоматичним регулюванням, який може бути встановлений за 5 хвилин, прибраний за 2 хвилини. Обслуговується він розрахунком із 4 людей. 

Перші три подібні системи були передані українській армії урядом США у листопаді 2014 року.

Штурмові гвинтівки MZ-10 і MZ-15

Є аналогами американських гвинтівок AR-10 і AR-15, які виготовляє українська фірма Zbroyar. 

14 квітня 2014 прес-служба Укроборонпрому заговорила про серійне виробництво цієї зброї для забезпечення ним української армії.

Штурмова гвинтівка MZ-15 - вдосконалена модель MZ-10. MZ-15 - бікаліберна. Ця українська гвинтівка може стріляти патронами 7,63х39, 5,56х45 і 5,45х39. Також є можливість використовувати магазини від автомата Калашникова та американської гвинтівки М-16. Заміна калібру, відбувається шляхом зміни ствола, затвора і приймача.

Снайперська гвинтівка VPR-308

 

Гвинтівка українського виробництва. Є важчою за основну снайперську зброю в українській армії - снайперську гвинтівку Драгунова, однак забезпечує більшу дальність стрільби і обладнана кращою оптикою.

Крім того, на VPR-308 можна чіпляти допоміжне приладдя - оптичні і коліматорні приціли, тактичні ліхтарі, лазерні цілевказники тощо.

Наприкінці липня 2014 року на территории Першої оперативної бригади Національної Гвардії України була презентована перша закуплена партія VPR-308.

Для потреб Національної гвардії було закуплено щонайменше 12 комплектів.

Зброя також може бути секонд-хендом

Окрім нових зразків озброєнь та модернізованої іноземної зброї у війні на Сході України задіяна важка техніка старого зразка, яку відновили і поповнили нею підрозділи Збройних сил.

Йдеться передусім про британські бронеавтомобілі "Саксон" та самохідну установку "Піон".

"Саксон"

Британський колісний бронетранспортер. Надійшов на озброєння британських сухопутних військ у 1983 році. На початку 1990-х років Міністерство оборони Великої Британії машини списало, згодом вони були виставлені на продаж.

Наприкінці 2014 року Міноборони закупило 75 "Саксонів" на суму близько 3,8 млн долларів. Перші 20 бронеавтомобілів прибули до України у лютому 2015 року, і були передані військовим для переобладнання і випробувань.

10 березня 2015 року на трасі Київ — Харків сталася ДТП: один з військової колони бронетранспортерів Saxon перекинувся, водій загинув, 2 були госпіталізовані.

Самохідна артилерійська установка 2С7 "Піон"

Власне, її не запровадили, а повернули українським збройним силам. "Піон" призначений для придушення тилів, знищення особливо важливих об'єктів і засобів ядерного нападу в тактичній глибині на відстані до 47 км.

Вироблялася ця установка з 1975 по 1985 рр. 

За час експлуатації в Радянській армії самохідні гармати "Піон" жодного разу не були використані у жодному збройному конфлікті.

У листопаді 2014 року Україна у зв'язку з російським вторгненням розпочала розконсервацію і приведення в бойовий стан наявних установок 2С7.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme